בחירת כיבוד מתאים לסוג האירוע

ישיבת הנהלה חגיגית או הרמת כוסית בראש השנה? יום עיון או חשיפת מוצר ללקוחות פוטנציאליים? עבור כל אחד מהאירועים הללו מגבשים תכנית פעולה שנתפרת במיוחד עבור האירוע – נאום, ברכה, הפעלה או הרצאה מעניינת, מצגת קצרה. ומה לגבי הכיבוד? אם גם אצלכם הכיבוד מורכב לרוב משילוב בין בורקסים לעוגות וקרואסונים – הכתבה הזו עבורכם. איך בוחרים כיבוד שמתאים לאירוע? יש לא מעט רעיונות שלא תמיד לוקחים בחשבון.

ישיבת הנהלה בלי בורקסים? יש דבר כזה מי לא מכיר את ישיבות ההנהלה עתירות הפחמימות שהוזמנו מהאפייה הקרובה למשרד (או זו שמציעה את המחיר הטוב ביותר) – צלחות עמוסות בורקסים ומאפים מתוקים ובקבוקי שתיה קלה. ככל שהישיבה מתארכת, הצלחות נוטות להתרוקן ואתם נעשים כבדים יותר וערניים פחות.

המודעות לאורח החיים הבריא גורמת לחיפוש פתרונות שונים שיאפשרו למשתתפים או האורחים לאכול טוב, בריא, טעים ומעניין יותר בכל ישיבה אירוע ויש לא מעט כאלה – אבל כדי שתוכלו להתאים אותם לאופי האירוע, תצטרכו להקדיש מעט מחשבה.

שאלות שחשוב לענות עליהן לפני שבוחרים את סוג הכיבוד כמו בכל פרויקט, גם בבחירת כיבוד כדאי להבין מיהו קהל היעד, מה מטרת האירוע או הישיבה ומתי היא נערכת. מענה לשאלות האלה יעזור לכם להבין מהו סוג הכיבוד שעשוי להתאים לאירוע. אם השימוש בביטוי קהל יעד בכל המדובר בכיבוד נשמע לכם מוזר, חשבו שוב – כיבוד טוב חייב להתאים לאנשים עבורם הוא מיועד. האם מדובר בלקוחות צעירים וטרנדיים שחשוב לחברה להרשים? אם כך – חשוב להקפיד על כיבוד יצירתי עם טוויסט. האם הכיבוד הוא עבור ישיבה של אנשים מבוגרים ושמרנים? הקפידו על כיבוד פשוט, מכובד ולא מתחכם. וזה לפני שענינו על סוגיות כמו התאמת הכיבוד לסוגיות של כשרות, צמחונות או טבעונות. האם הכיבוד מיועד לאירוע פנימי או חיצוני? כיבוד עבור ישיבה פנימית שונה מכיבוד שיוגש ביום עיון או סוג אחר של אירוע אליו מוזמנים לקוחות מחוץ לארגון. בישיבה פנימית יש לקחת בחשבון גורמים כמו מידת האפקטיביות של הישיבה לאורך זמן ולכן על הכיבוד להיות טעים אך לא מכביד, אבל צורת ההגשה, למשל, חשובה פחות בעוד שבאירועים שמיועדים ללקוחות הרושם שהכיבוד עושה משמעותי ויש לשים דגש רב על צורת הגשה ואסתטיקה. העיתוי, כמובן, חשוב גם הוא. לישיבת בוקר תוכלו להגיש שיפודי גבינות ומגשי ירקות עשירים, אך ישיבה ארוכה שנערכת בשעות הצהריים מחייבת כיבוד שיוכל להחליף ארוחת צהריים – מיני סנדוויצ'ים וחטיפים קלים לנשנוש כמו עלי גפן, למשל, יכולים להיות אופציה מצוינת. נשמע מורכב? תנו למקצוענים לעזור לכם בחירה נכונה והפקה של נושא הכיבוד לאירועים דורש מחשבה, זמן, ניהול מו"מ וניצוח מוקפד על כל הפרטים. שירות Event Pass של חברת Sodexo Benefits &Rewords  נועד בדיוק כדי לחסוך לכם את כאב הראש וגם לחסוך לחברה זמן וכסף. השירות מציע ניהול כולל של כל נושא הכיבוד והאירוח לאירועי חברות – בדיקה והשוואה של ספקים שונים, מו"מ מול הספקים, הזמנת חדרים פרטיים במסעדות במידה ומעוניינים לערוך את האירוע מחוץ למשרד וכן הסידורים הלוגיסטיים השונים.

הכתבה באדיבות חברת Sodexo  שמציעה פתרונות הסעדה לארגונים וחברות